نکات مهم برای یادگیری زبان انگلیسی
۹۴/۰۱/۲۳
در کشور ما عموم افراد نظر مثبتی در رابطه با نحوه و نوع آموزش های مختص زبان انگلیسی که به دانش آموزان در مدارس ارائه می‌شود ندارند و بدین ترتیب به یادگیری های فردی یا استفاده از کلاس ها و ... روی می آورند. اگر شما در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید می‌توانید با رعایت کردن نکاتی ساده اما مهم و کلیدی راحت تر به مقصود خود برسید؛ حال فرقی نمی‌کند که جزو کدام گروه باشید یا از چه شیوه ای برای ارتقای دانش زبانی خود استفاده کنید.● اگر درس جدیدی را مطالعه می‌کنید 30 تا 45 دقیقه برای هر درس زمان قرار دهید.

● اگر درس را بازنگری می‌کنید یا برای دفعات دوم یا سوم مطالعه می‌کنید 5 تا 10 دقیقه زمان کافی است.

● برای علاقه مندی بیشتر می‌توانید درس هایی را که علاقه دارید زودتر مطالعه کنید.

● درس ها و مطالب مورد علاقه خود را ستاره دار کنید.

● نظرات و یاداشت های درسی خود را کنار هر درس بنویسید.

● لغات و اصطلاحات جدید را تکرار کنید. می‌توانید بدون صدا لغات را در ذهن خود تکرار کنید و این روش به شما کمک می‌کند که بهتر لغات را به خاطر بسپارید.


● فراموش کردن لغاتی که جدید یاد می‌گیرید بسیار ساده است اما اگر در یک دوره زمانی کوتاه لغات را تکرار کنید به شما کمک می‌کند که لغات را بخاطر بسپارید و دیگر فراموش نکنید.
● زمان مناسب برای دوره در هر روز 30 تا 40 دقیقه می‍باشد.
● به خاطر داشته باشید 5 دقیقه مطالعه در روز بهتر از نیم ساعت مطالعه در هفته است و نیم ساعت در هفته بهتر از 2 ساعت در ماه است.
● سعی کنید در طول دوره وقفه ایجاد نگردد. اگر یک روز 4 ساعت مطالعه کنید و در طول هفته برای دوره وقت نگذارید، اصلا روش درستی را در پیش نگرفته اید.
 برای پیدا کردن معانی کلمات بهترین روش استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی می‌باشد. سعی کنید همواره معانی لغات را به زبان انگلیسی به خاطر بسپارید.

● اگر از نرم افزار های یادگیری زبان انگلیسی استفاده می‌کنید، در ابتدای دوره و برای استفاده نرم افزار سعی کنید بیشتر گوش کنید و تلفظ ها را تکرار کنید. بعد از مدت کوتاهی کلمات و تلفظ آنها برای شما آشنا خواهند شد و شما می‌توانید کلمات را به راحتی بشنوید، به خاطر آوردید و تکرار کنید.
● برای تقویت زبان خود سعی کنید به زبان انگلیسی فکر کنید. یکی از روش های کمکی برای تقویت فکر کردن به زبان انگلیسی، یادگیری معانی لغات به زبان انگلیسی می‌باشد. بدین صورت شما می آموزید در هنگام صحبت کردن جمله را به صورت انگلیسی در فکر خود ساخته و سپس به زبان بیاورید.

برای نمونه لغت Hotel را معادل مهمانخانه یا مسافرخانه برای خود معنی نکنید و همواره سعی کنید توضیح انگلیسی لغت را معادل A hotel is a building where people stay when they're on holiday, and pay for their rooms and meals در ذهن خود نگه دارید.

● سعی کنید به زبان انگلیسی فکر کنید، برای این کار بهتر است سعی کنید در طول روز برنامه ها و کارهای خود را در ذهن خود مرور کنید. برای شروع ممکن است در مرور کارهای روزانه خود به دلیل ندانستن برخی لغات مشکل داشته باشید اما نگران نباشید، هر لغتی را که نمی‌دانستید رها کنید و به دنبال لغت و جمله بعدی بروید تا بعد در زمان مناسب با استفاده از دیکشنری معنی آن لغت را پیدا کنید. نوشتن برنامه روزانه و فکر کردن کار هایی که در طول روز می بایست انجام دهید به زبان انگلیسی به شما کمک می‍کند و ذهن شما را برای ساختن جملات و بیان جملات به زبان انگلیسی فعال نگاه می دارد.
● یک دفتر یا فلش کارت لغات طراحی کنید. شما می‌توانید زمان هایی که یک لغت یا اصطلاح جدید می آموزید آن را بنویسید. توضیح مربوط به لغت را بنویسید و همینطور سعی کنید در کنار لغات معادل و مخالف آن را نیز یادداشت کنید.
● شما نیاز ندارید تمام موارد را برای یک لغت خاص بنویسید. در برخی موارد فقط نوشتن نام لغت بدون توضیح هم کافی است. شاید در زمان دیگری با مراجعه بتوانید برای آن لغت توضیح اضافه کنید.
● دقت کنید که فقط لیست لغات را ننویسید و لغات را در کنار هم بنویسید. از جدول، فلش و شکل برای ارتباط آن ها استفاده کنید. سعی کنید دفتر لغات شما جذاب باشد.
● از دیکشنری های انگلیسی به فارسی و یا فارسی به انگلیسی استفاده نکنید.
●سعی نکنید جمله را در ذهن خود به فارسی ساخته و بعد لغات را ترجمه کرده و سپس به زبان بیاورید. این روش درستی برای تقویت زبان انگلیسی نمی‌باشد و بهتر است لغات را کاربردی و در جمله یاد بگیرید.


اشتراک گذاری

نظرات

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">